Sandale care se poarta vara asta

Atunci cand vine vorba de fashion, orice femeie stie ca trebuie sa aiba in garderoba ei cel putin o pereche de sandale cu toc, dar care nu poate fi aleasa la intamplare. Iar pentru ca fericirea sa fie completa de cele mai multe ori nu ne multumim doar cu o singura pereche si se intampla sa observam ca avem mai multe decat ne trebuie. Pentru a ocoli astfel de situatii este indicat sa ne limitam la maxim patru perechi de sandale, insa foarte bine alese. Sa vedem care sunt tendintele si ce sandale se poarta vara aceasta pentru a putea face niste cumparaturi care sa ne avantajeze din toate punctele de vedere.

La moda in vara 2015 sunt sandalele colorate, ideale pentru tinutele pastelate pe care le purtati cand este cald, dar si pentru alte combinatii cromatice. Cu toate acestea, o pereche de sandale negre cu toc va face intotdeauna furori in randul doamnelor si vor arata impresionant de fiecare data cand vor fi purtate, mai ales daca sunt asortate la o rochie de seara eleganta si sexy. Revenind la sandalele colorate mare grija la felul in care le asortam. De exemplu daca optam pentru o pereche de culoare mov acestea se vor potrivi foarte bine cu un top alb si cu o pereche de pantaloni scurti sau o fusta de culoare lila. Incercati sa mergeti pe culori care se potrivesc ca ton in cazul sandalelor colorate.sandale cu toc mediu
Sandale cu tocvezi magazin online In ceea ce priveste tocul, vara acestea a inceput sa revina in tendinta tocul gros, care prezinta avantajul unei stabilitati mai mari la purtare. Acesta poate fi purtat cu precadere la fuste si rochii, dar daca sunteti atenta putin se poate asorta foarte bine si la o preche de pantaloni, cu mentinunea ca acestia nu trebuie sa va acopere gleznele. Tocul gros, pe langa faptul ca ne da stabilitate mai are si beneficul rol de a crea confort, astfel durerile de picioare vor intarzia sa apara in cazul in care purtam o lunga perioada de timp aceasta incaltaminte.

sandale cu toc si platforma

Sandale cu toc si platforma – vezi magazin online

sandale cu toc animal print

Sandale cu toc din piele intoarsa – vezi magazin online

Putem spune ca foarte la moda sunt si sandalele cu imprimeuri, in special cele cu imprimeu gen snake skin, care par sa nu se mai demodeze niciodata si care fac piciorul oricarei doamne sa arate superb. Tot in aceasta categorie mai intra si animal print gen tigru sau zebra. Acestea din urma sunt ideale pentru acele tinute nonconformiste purtate cu placere de fetele mai tinere, eleve sau studente.

sandale cu talpa joasa sandale cu toc Sandale care se poarta vara asta sandale din silicon

Sandale cu talpa joasa din silicon – vezi magazin online

La fel de in trend sunt si sandalele care au o breteluta  intr-o alta culoare decat restul. Acestea arata superb si au avantajul ca se potrivesc la foarte multe tinute, mai ales daca alegeti o combinatie de sandale negre cu breteluta aurie sau argintie pentru un outfit elegant. Datorita acestui joc de cromatica vom reusi sa adoptam o serie de tinute diverse, optime pentru orice moment al zilei.sandale cu bareta pe glezna

Sandale cu bareta pe glezna – vezi magazin online

Si pentru ca vara tocmai a sosit am dori sa stim voi ce tipuri de sandale preferati? Cu ce modele veti asorta tinutele din dressing?

Written By
More from Ioana

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *